Националната художествена академия и Софийският университет „Св. Климент Охридски“ подписват Меморандум за сътрудничество в областта на науката, образованието и изкуствата

На 30 януари 2026 г. (петък) от 11:00 часа в галерия „Академия“ ще бъде подписан Меморандум за сътрудничество между две от най-старите и авторитетни висши училища в България – Софийския университет „Свети Климент Охридски“ и Националната художествена академия.
 
Официалният документ ще бъде парафиран от ректорите на двете институции – проф. д-р Георги Вълчев и проф. Георги Янков. Споразумението поставя началото на ново стратегическо партньорство, целящо обмен на опит и реализиране на съвместни инициативи в областта на науката, образованието и изкуствата.
 
По време на събитието ще бъде представен почетен плакет на Софийския университет, който ще се връчва за заслуги към Университета. Графичният и пластичен проект е на НХА, с автори доц. д-р Ненко Атанасов и гл. ас. д-р Венцислав Шишков.