Резултати от конкурс за плакат •70 години Димитровград – първите 70 като начало•

През летния семестър на учебната 2016/2017 г., сред студентите на специалност „Плакат и визуална комуникация“ и магистърски програми „Визуална комуникация“ и „Клаиграфия“ се проведе конкурс за плакат на тема „70 години Димитровград – първите 70 като начало“. Бяха получени над четиридесет предложения от всички курсове в бакалавърската, магистърската и докторската образователна степен на катедрата.
 
Замисълът на организаторите – катедра „Плакат и визуална комуникация“, Община Димитровград и ХГ „Петко Чурчулиев“ – Димитровград е да провокират младите плакатисти в създаването на колекция с плакати, която да ознаменува юбилея на града, като бъде и част от проявите, отбелязващи 70-годишнината на специалност „Плакат“ в НХА. Селекцията ще се експонира в представителна изложба, която ще бъде открита през месец октомври в централната екстериорна градска част, а подбор от дванадесет плаката ще оформят официалния годишен календар на Община Димитровград. Проектът със студентските творби ще бъде издаден и под формата на каталог, отразяващ двата юбилея.
 
Предвидените награди, поощрения и селекция за най-добрите плакати бяха определени от преподавателите на специалност „Плакат и визуална комуникация“ и представители на общината и галерията в Димитровград.
 
НАГРАДИ:
Първо място (500 лв.): Кристиян Терзиев – I к. магистър
Второ място (300 лв.): Мариана Иванова – IV к. бакалавър (проект с телескоп)
Трето място (200 лв.): Тома Гълов – II к. бакалавър
 
ЧЕТИРИ ПРЕДМЕТНИ НАГРАДИ:
Дана Тилева – IV к. бакалавър (проект с тухли)
Кира Михайлова – II к. бакалавър
Стела Стоянова – III к. бакалавър
Никол Попова – I к. бакалавър
 
СЕЛЕКЦИЯ КАЛЕНДАР:
Дана Тилева – IV к. бакалавър (проект с тухли)
Емилио Бората – IV к. бакалавър (проект с кирки)
Иван Кашлаков – I к. магистър (проект с кирка и камък)
Жаклина Жекова – докторант
Кира Михайлова – II к. бакалавър
Кристиян Терзиев – I к. магистър
Мариана Иванова – IV к. бакалавър (проект с телескоп)
Мира Турлакова – I к. бакалавър
Никол Попова – I к. бакалавър
Стела Стоянова – III к. бакалавър
Тома Гълов – II к. бакалавър
Йоана Царева – III к. бакалавър
 
СЕЛЕКЦИЯ ИЗЛОЖБА:
Антония Ламбиева – III к. бакалавър (проект с лице)
Антония Ламбиева – III к. бакалавър (проект с колони)
Апостолия Коларова – I к. магистър
Божидара Йонова – I к. бакалавър
Дана Тилева – IV к. бакалавър (проект калиграфия)
Дана Тилева – IV к. бакалавър (проект с тухли)
Димитър Войнов – II к. бакалавър
Добра Камбурова – II к. бакалавър
Емилио Бората – IV к. бакалавър (проект с цвете)
Емилио Бората – IV к. бакалавър (проект с кирки)
Гергана Стефанова – II к. бакалавър
Хасан Халилов – I к. бакалавър
Иван Кашлаков – I к. магистър (проект с шапки)
Иван Кашлаков – I к. магистър (проект с кирка и камък)
Жаклина Жекова – докторант
Калина Илиева – II к. бакалавър
Кира Михайлова – II к. бакалавър
Кристиян Марчев – II к. бакалавър
Кристиян Терзиев – I к. магистър
Лазар Панченков – II к. бакалавър
Мария Чешмеджиева – IV к. бакалавър
Мариана Иванова – IV к. бакалавър (проект с телескоп)
Мариана Иванова – IV к. бакалавър (проект с профили)
Мариана Иванова – IV к. бакалавър (проект с кула)
Мира Турлакова – I к. бакалавър
Моника Цветанова – III к. бакалавър
Наталия Йосифова – I к. магистър
Никол Дечева – I к. бакалавър
Никол Попова – I к. бакалавър
Петя Кирекчийска – I к. магистър
Ралица Стоянова – I к. бакалавър
Стела Стоянова – III к. бакалавър
Тома Гълов – II к. бакалавър
Йоана Царева – III к. бакалавър