НХА и платформата #soSofia представят изложбата плакати „Символите на квартала“

17 септември 2025 г. (сряда), 18:30 часа
Общински културен институт „Красно село“
 
Студенти от специалност „Плакат и визуална комуникация“ в Националната художествена академия създадоха авторски плакати, посветени на емблематични места, сгради и обекти в София, част от кампанията „Символите на квартала“, организирана от платформата #soSofia.
 
На 17 септември 2025 г., Ден на София и Празник на Светите мъченици Вяра, Надежда и Любов и майка им София, от 18:30 часа пред сградата на ОКИ „Красно село“ ще бъдат обявени символите на столичните квартали. 
 
Чрез онлайн гласуване, проведено през пролетта на 2025 г., жителите на града номинираха символите, които най-добре отразяват духа и историята на районите, в които живеят. Жури, в състав: доц. д-р Венета Ханджийска–Янкулова, директор на
Регионален исторически музей – София, Антон Пенев, директор на ОП „Туризъм“, Ивелина Кючукова, директор на ОКИ „Красно село“, и Диди Спасова, ръководител отдел „Връзки с обществеността“ в НХА, излъчи 36 символа на столичните квартали – по три за всеки от кварталите Гео Милев, Младост, Люлин, Надежда, Дружба, Хаджи Димитър, Банишора, Иван Вазов, Лозенец, Красно село, Овча купел и Княжево. 
 
Под ръководството на доц. д-р Ненко Атанасов, студенти от бакалавърска специалност „Плакат и визуална комуникация“ и магистърска програма „Визуална комуникация“ в НХА създадоха свои авторски плакати, вдъхновени от символите на кварталите. 
 
Участват: Димитър Иванов, Полина Георгиева, Виктория Гигова, Виктор Петров, Ивена-Никол Николова и Зорница Йовева 
 
По време на събитието ще бъде представена фотоизложбата „Етюд-и-те на София“, както и разкази от „Бохемска София“.
 
Инициативата се реализира с подкрепата на Програма „Култура“ на Столична община, Visit Sofia, ОКИ „Красно село“ и Националната художествена академия.